Gorące spółki na dziś

KZ
04-05-2007, 00:00

Centrostal Gdańsk

19,23 zł

Dziś gdański dystrybutor wyrobów hutniczych przedstawi raport z pierwszego kwartału. Przed rokiem Centrostal przy przychodach 25,5 mln zł miał 0,6 mln zł straty operacyjnej i blisko 1 mln zł straty netto. W tym roku otoczenie rynkowe było sprzyjające — rosły ceny stali, a ciepła zima napędzała popyt. Nie jest jednak wcale pewne, że Centrostal na tym skorzysta. Nie raz bywało, że nawet w czasach dobrej koniunktury spółka nie radziła sobie z kosztami. W poniedziałek kurs akcji spółki zweryfikowało (spadek o 11,7 proc.) wejście do notowań praw do akcji nowej emisji. Niewykluczone, że równie nerwową reakcję wywoła najnowszy raport finansowy.

Energoaparatura

3,85 zł

Jeszcze miesiąc temu akcje Energoaparatury wyceniano na blisko 2,40 zł. Dziś inwestorzy są skłonni płacić ponad 60 proc. więcej, choć w ostatnich tygodniach ze spółki nie docierały żadne sygnały, które mogłoby uzasadnić skokowy wzrost wartości rynkowej firmy. Dziś spółka opublikuje rezultaty z I kwartału. W całym 2006 r. wypracowała przychody 21,4 mln zł, 0,5 mln zł zysku operacyjnego i 0,6 mln zł zysku netto. Prezes Mariusz Jabłoński zapowiadał niedawno, że firma zwiększy w 2007 r. sprzedaż do 30 mln zł i zanotuje dodatni wynik na działalności podstawowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorące spółki na dziś