Gorące spółki na dziś

ADM
31-05-2007, 00:00

Hawe

Dziś do obrotu na warszawskim parkiecie trafi 4,04 mln akcji serii B. Tym samym znacznie poprawi się płynność spółki telekomunikacyjnej. Do tej pory na giełdzie było 500 tys. walorów, jednak większość (450 tys.) należało do Capital Partners. W skład Hawe wchodzą legnicka PBT Hawe oraz wrocławska Fone. Spółka zajmuje się budową sieci telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych oraz usługami transmisji danych i głosu w sieci internetowej. Intensywnie inwestuje od dwóch lat w budowę własnej sieci światłowodów. Teraz liczy 1,3 tys. km. Do końca 2008 r. wydłuży się do 4 tys. km. Cena emisyjna wprowadzanych walorów wynosiła 72 zł.

Stalprofil

Na walnym zgromadzeniu właściciele zdecydują o podziale zysku z poprzedniego roku. Zarząd dystrybutora stali planował wypłatę 0,25 zł na papier. Rada nadzorcza postanowiła jednak podwyższyć kwotę dywidendy z ubiegłorocznego zysku netto o 5 groszy na akcję. Tym samym jeśli walne poprze tę propozycję, Stalprofil wypłaci po 0,3 zł na papier. To daje 5,25 mln zł, czyli niespełna 20 proc. ubiegłorocznego zysku netto.

Spółka zarobiła w 2006 roku 22,4 mln zł, czyli 1,28 zł na akcję. Kapitał rezerwowy zamierza przeznaczyć na konsolidację branży. W tym roku zainwestuje także 16 mln zł w infrastrukturę, m.in. zagospodarowanie magazynów i rozwiązania logistyczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorące spółki na dziś