Gruszka: Kulczyk był u Millera dzień po zatrzymaniu Modrzejewskiego

05-11-2004, 20:29

Jan Kulczyk spotkał się z premierem Leszkiem Millerem 8-go lutego 2002 roku, dzień po zatrzymaniu prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego - powiedział IAR przewodniczący sejmowej komisji śledczej Józef Gruszka z PSL.

Komisja uzyskała tę informacje na podstawie wpisów do księgi wejść do gmachu Rady Ministrów. Józef Gruszka powiedział, że Jan Kulczyk spotkał się z premierem Millerem 8-go lutego rano. Tego samego dnia Andrzej Modrzejewski był od rana przesłuchiwany w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Od 10. w stolicy obradowała Rada Nadzrocza PKN Orlen. Na tym posiedzeniu Modrzejewski został odwołany z funkcji prezesa spółki a na jego miejsce powołany, kojarzony z Kulczykiem, Zbigniew Wróbel.

Zdaniem Józefa Gruszki, ta wiadomość potwierdza tezę o udziale Jana Kulczyka w kształtowaniu zarządu płockiej spółki. Przewodniczący komisji powiedział, że ta sprawa zostanie poruszona podczas przesłuchania Kulczyka i Leszka Millera.

Wiceprzewodniczący komisji Roman Giertych z Ligi Polskich Rodzin podkreślił, że jest to bardzo ważna wiadomość, w kontekście informacji o udziale Kulczyka w ustalaniu składu zarządu PKN Orlen, rozmów w sprawie sprzedaży PKN Orlen i Rafinerii Gdańskiej i spotkania Kulczyka z Władymirem Ałganowem. "To oznacza, że to było zorganizowane działanie uzgodnione między wieloma osobami" - powiedział IAR Roman Giertych.

Jan Kulczyk ma stanąć przed komisją śledczą 9. listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Gruszka: Kulczyk był u Millera dzień po zatrzymaniu Modrzejewskiego