Rynek kapitałowy to najlepsze miejsce dla innowatorów

  • Materiał partnera
opublikowano: 14-03-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz izba rozliczeniowa KDPW_CCP po raz kolejny miały zaszczyt zostać partnerami rankingu Giełdowa Spółka Roku. Jak co roku nagrodzone zostały spółki i menedżerowie najlepiej oceniani przez profesjonalnych uczestników rynku.

Maciej Trybuchowski, prezes KDPW i KDPW_CCP
Maciej Trybuchowski, prezes KDPW i KDPW_CCP
materiały prasowe

Laureaci rankingu od wielu lat udowadniają, że w każdych warunkach rynkowych spółki oferujące innowacyjne produkty i rozwiązania, a przy tym prowadzące otwartą politykę komunikacji z inwestorami są w stanie odnieść sukces i mają przed sobą stabilne perspektywy rozwoju. Takich spółek potrzebują inwestorzy na warszawskim parkiecie – bo decydują one o atrakcyjności rynku, przyciągają kapitał polski i zagraniczny, wzmacniają płynność, generują obroty.

Tegoroczni laureaci kategorii Innowacyjność produktów i usług to przedsiębiorstwa, które kształtują przyszłość już teraz. Wśród wyróżnionych firm znajdziemy reprezentantów branży biotechnologicznej i farmaceutycznej, producentów odnawialnych źródeł energii, zaawansowanych technologii, nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych dla biznesu, e-commerce, czy wreszcie finansów. Taki miks pokazuje, jak różnorodna i innowacyjna jest polska gospodarka reprezentowana na giełdowym parkiecie.

Przed światem stoją nowe wyzwania, związane nie tylko z sytuacją geopolityczną i gospodarczą, ale także kwestiami klimatycznymi, energetycznymi, czy postępującymi chorobami cywilizacyjnymi. Tym bardziej cieszy fakt, że w Polsce tak dobrze rozwijają się firmy, które starają się sprostać tym wyzwaniom. Rynek kapitałowy jest najlepszym miejscem, w którym nowoczesne i innowacyjne przedsiębiorstwa mogą nie tylko pozyskać kapitał na rozwój, ale także zwiększyć swoją wiarygodność, rozpoznawalność marki i wpłynąć na promocję produktów lub usług.

Do ich sprawnego funkcjonowania na rynku kapitałowego niezbędna jest także nowoczesna i niezawodna infrastruktura, dostarczająca usług dopasowanych do potrzeb krajowego rynku. Grupa KDPW dostarcza takie właśnie rozwiązania, będące odpowiedzią na międzynarodowe standardy oraz regulacje, a jednocześnie skrojone na miarę potrzeb rodzimego rynku. Wszystkie realizowane przez nas projekty rozwojowe zawsze miały i mają na celu wzmocnienie pozycji polskiego rynku kapitałowego w Europie oraz wspieranie potencjału lokalnych firm inwestycyjnych, banków oraz emitentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Trybuchowski, prezes KDPW i KDPW_CCP

Polecane