Handelsblatt: niemieccy chadecy nie chcą europejskiego ministra finansów

opublikowano: 07-05-2018, 09:07
aktualizacja: 07-05-2018, 09:11

Liderzy niemieckich chadeków sprzeciwiają się planom Komisji Europejskiej stworzenia stanowiska europejskiego ministra finansów, pisze Reuters powołując się na doniesienia dziennika Handelsblatt.

Powołując się na anonimowe źródła Handelsblatt pisze, że liderzy niemieckich chadeków chcą przyjąć w tym tygodniu rezolucję odrzucającą pomysł łączenia długów europejskich państw i jakiejkolwiek polityki fiskalnej bez kontroli parlamentów poszczególnych krajów.

Gazeta informuje, że w grupie, która stoi za inicjatywą, są liderzy bloku konserwatywnego w Bundestagu, Parlamencie Europejskim, a także 16 krajach związkowych. W poniedziałek kanclerz Angela Merkel ma spotkać się nimi we Frankfurcie.

Handelsblatt pisze także, że konserwatyści sprzeciwiają się także jakimkolwiek reformom strefy euro, która skutkowałaby tym, że więcej pieniędzy niemieckich podatników trafiałoby do innych państw członkowskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu