Hedge-fundy uciekły z shortów na ropie

opublikowano: 04-12-2017, 16:52
aktualizacja: 04-12-2017, 16:53

Decyzje podjęte na czwartkowym szczycie producentów skupionych wokół OPEC były już wcześniej uwzględnione w cenach ropy.

Przed ubiegłotygodniowym szczytem OPEC i Rosji zarządzający aktywami pospiesznie pozbywali się pozycji nastawionych na przecenę ropy, wynika z danych amerykańskiego regulatora CFTC. Producenci przedłużyli obowiązywanie ograniczeń produkcji do końca ubiegłego roku, co wydawało się być nieco lepszym wynikiem od oczekiwań inwestorów. Jednak reakcja rynku była słabo, a to najprawdopodobniej ze względu na to, że zarządzający już we wcześniejszych dniach skupowali ropę, spodziewając się podobnego wyniku.

- Konsensus rynkowy mówił o sześcio-, dziewięciomiesięcznym wydłużeniu ograniczeń, więc posiadanie krótkich pozycji na ropie wydawało się być dla hedge-fundów złym pomysłem – komentował w rozmowie z Bloombergiem Nick Holmes, analityk Tortoise Capital Advisors.

W tygodniu zakończonym w ubiegły wtorek pozycja długa netto zarządzających na rynku ropy zwiększyła się o 15 proc. Łączna pozycja krótka skurczyła się aż o 39 proc., przy niewielkim zwiększeniu się pozycji długiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy