Hill: banki mogą przenieść się z Wysp na kontynent

opublikowano: 22-06-2016, 09:20

Jeśli Wielka Brytania zdecyduje się na opuszczenie Unii Europejskiej, działające tam banki mogą zostać zmuszone do przeniesienia miejsc pracy z Londynu do Frankfurtu czy Paryża, ostrzega unijny komisarz ds. usług finansowych, cytowany przez agencję Reuters.

W ciągu kilku minionych tygodni odwiedziłem Londyn, Manchester i inne brytyjskie centra finansowe i ostrzegałem przed konsekwencjami wyjścia z UE - powiedział Jonathan Hill w wywiadzie opublikowanym przez niemiecką gazetę „Handelsblatt”.

Jonathan Hill
Jonathan Hill
Bloomberg

Po ewentualnym Brexicie może się zdarzyć, że banki i fundusze inwestycyjne z różnych przyczyn (zarówno politycznych, jak i ekonomicznych) zmuszone będą do przesunięcia swoich działań i zadań do Frankfurtu i Paryża – dodał Hill, Brytyjczyk powołany do Komisji Europejskiej przez premiera Davida Camerona.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane