Huawei wierzy, że Europa zachowa wiarę w firmę

opublikowano: 21-05-2019, 09:32

Chiński Huawei wierzy, że Europa nie pójdzie w ślady Stanów Zjednoczonych, które wpisały firmę na czarną listę, ponieważ od wielu lat jest partnerem europejskich firm telekomunikacyjnych, informuje Reuters.

Rząd USA nałożył na Huawei poważne ograniczenia, oskarżając największego producenta sprzętu telekomunikacyjnego na świecie o podatność na zaangażowanie w działania sprzeczne z interesami bezpieczeństwa narodowego lub polityki zagranicznej kraju.

Huawei
fot. Bloomberg

Huawei zaprzecza temu, mówiąc, że Waszyngton nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie swoich roszczeń i że niezależne testy jego sprzętu nie wykazują podatności na potencjalne chińskie szpiegostwo.

Wiceprezes Huawei Catherine Chen powiedziała w rozmowie z włoską gazetą Corriere della Sera, że firma od 20 lat, ściśle współpracując z europejskimi firmami telekomunikacyjnymi obecnie między innymi nad rozwojem sieci 5G.

- Nie sądzimy, że taka sytuacja może zaistnieć  w Europie - powiedziała Chen, zapytana, czy obawia się, że państwa europejskie ulegną naciskom Stanów Zjednoczonych, aby nałożyć podobne ograniczenia.

- Wierzę, że podejmą swoje własne decyzje niezależnie - dodała.

W wywiadzie dla włoskiego dziennika finansowego Il Sole 24 Ore, włoski szef Huawei, Luigi De Vecchis, powiedział, że Europa cofnie swoje wysiłki na rzecz rozwoju sieci 5G i cyfryzacji swoich gospodarek, gdyby umieściła Huawei na czarnej liście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane