IBM pomoże Katowicom

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 29-04-2010, 06:50

Stolica Śląska jako pierwsza w Polsce wchodzi do elitarnego klubu miast, w których będzie się żyło lepiej.

Ekskluzywny klub Inteligentnych Miast (Smarter Cities) liczy dopiero kilkunastu członków. Katowice — jako pierwsze w Polsce — chcą zostać jednym z nich. W ramach programu miasta np. wdrażają monitorowanie ruchu drogowego, co eliminuje korki, albo umożliwiają szpitalom wykorzystanie wszelkich dostępnych danych o pacjentach do szybszej diagnostyki chorób.

Co ciekawe, w Katowicach zostanie zrealizowany jeden z pierwszych na świecie programów, w których przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej IBM z całego świata dzielą się swoją wiedzą bezpłatnie. Najpierw zidentyfikują kluczowe problemy Katowic i Metropolii Silesia, potem doradzą w strategicznych dziedzinach rozwoju. Kontynuacją prac zajmie się drugi zespół, który przyjedzie do Polski w lipcu. Program ruszy na początku maja i potrwa ponad trzy miesiące.

"W czasie trwania misji pracownicy IBM będą współpracować zarówno z administracją publiczną (urzędnikami), jak i przedstawicielami biznesu, instytucji edukacyjnych i organizacji pozarządowych" — czytamy w komunikacie IBM.

— Wybraliśmy Katowice, bo Polska jest dla nas rynkiem wzrostu, a Katowice to duże, szybko rozwijające się miasto — wyjaśnia Katarzyna Janik, rzecznik IBM Polska.

Więcej w czwartkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane