Immofinanz sfinalizował sprzedaż na rzecz Blackstone portfela logistycznego

ISBNews
01-02-2016, 19:58

Immofinanz sfinalizował sprzedaż swojego portfela logistycznego firmie Blackstone, podała spółka. Po spłacie kredytu do Immofinanz wpłynie ostatecznie ok. 305 mln euro.

"245 mln euro z tej sumy zostanie przekazane niezwłocznie. Otrzymanie pozostałej części planowane jest na koniec października 2016 roku, po oddaniu przez Immofinanz do użytku trzech projektów deweloperskich z sektora logistycznego. Ich realizacja przebiega zgodnie z założonym harmonogramem" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnia spółka, transakcja została zrealizowana w oparciu o łączną wartość nieruchomości na poziomie ok. 536 mln euro, pomniejszoną o koszty budowy trzech projektów deweloperskich tj. ok. 28 mln euro. Kwota ta odzwierciedla wartość nieruchomości na dzień 31 lipca 2015 roku.

 "Dzięki tej sprzedaży zakończyliśmy proces reorientacji Immofinanz. Od teraz firma skupiać się będzie wyłącznie na handlowych i biurowych klasach aktywów. Środki uzyskane ze sprzedaży wzmocnią nasz bilans i zostaną zainwestowane w rozbudowę naszego portfela wysokiej jakości biur w Niemczech, do 2018 roku" - powiedział prezes Oliver Schumy,cytowany w komunikacie. 

Blackstone nabył wszystkie 36 inwestycje logistyczne Immofinanz z ok. 1 mln m2 powierzchni do wynajęcia. Nieruchomości te znajdują się głównie w Niemczech (24), a także na Węgrzech (5) Rumunii (3), w Polsce (2), na Słowacji (1) oraz w Rosji (1). Transakcja obejmuje również trzy projekty deweloperskie, w Hamburgu i dwóch rumuńskich miastach, tj. Bukareszcie i Ploiesti, a także rezerwy gruntów. 

 Blackstone zintegruje wszystkie te aktywa w ramach swojej europejskiej platformy logistycznej Logicor.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Immofinanz sfinalizował sprzedaż na rzecz Blackstone portfela logistycznego