Czytasz dzięki

Indeksy w USA rosną

opublikowano: 28-05-2020, 17:22

Na amerykańskich rynkach nadal przewagę ma popyt. Wartość DJIA, S&P500 i Nasdaq rośnie o ok. 0,4 proc.

Dane makro publikowane przed sesją nie popsuły nastrojów amerykańskich inwestorów. Nadal wierzą, że sytuacja gospodarcza poprawia się dzięki wygasaniu pandemii i wycofywaniu ograniczeń wprowadzonych z jej powodu.

- Myślę, że możemy powiedzieć patrząc wstecz, że kwiecień był dnem gospodarki – powiedział David Nelson, główny strateg Belpointe Asset Management. 

Rynkowi pomaga także to, że prezydent Donald Trump przekierował chwilowo swoje ataki z Chin na właścicieli mediów społecznościowych.

Po dwóch godzinach handlu największym popytem cieszyły się akcje spółek z sektorów „defensywnych”: użyteczności publicznej, ochrony zdrowia i dóbr codziennego użytku. Podaż przeważała w segmentach usług telekomunikacyjnych, finansowym i energii.

18 z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones drożało, najmocniej Boeing, Merck i Procter & Gamble.

Na Nasdaq spośród spółek o największej kapitalizacji spadał kurs tylko Intela. Najmocniej znów drożały akcje producenta chipów NVIDIA.

Kolejny dzień spada wyraźnie kurs Twittera, który znalazł się na celowniku Donalda Trumpa wraz z innymi mediami społecznościowymi po tym jak oznaczył jego wpis sugerując, że podane w nim twierdzenia wymagają sprawdzenia.   

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane