Inflacja wyższa, czy też niższa od prognozowanej

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 16-07-2007, 00:00

Ostatni miesiąc był okresem wyraźnego odwrotu od dolara. Euro w tym czasie podrożało o pięć centów, funt o ponad sześć, a szwajcarski frank o trzy centy (dolar potaniał o 4,5 centyma/rappa).

Ten tydzień na rynku walutowym może okazać się przełomowy, a na pewno będzie ciekawy. Takie nadzieje można budować w przewidywaniu dwudniowego wystąpienia szefa Fed Bena Bernanke w amerykańskim Kongresie oraz publikacji czerwcowych danych o inflacji w USA. Inflacja niższa od prognozowanej (w przypadku wskaźnika CPI mówi się o wzroście o 0,1 proc., a CPI core o 0,2 proc.), w połączeniu z ewentualnymi zapewnieniami szefa Fed, dotyczącymi jej spadku w przyszłości, może skończyć się paniczną wyprzedażą dolara. Odwrotna konfiguracja może stać się pretekstem do silnego odreagowania ponadczterotygodniowej przeceny zielonego.

Sytuacja techniczna na wykresach głównych europejskich par wskazuje na kontynuację wyprzedaży dolara w średnim terminie.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu