Inkantor.pl porównuje koszty wymiany walut

DI
opublikowano: 26-04-2012, 00:00

Kolejny kantor internetowy rzuca rękawicę bankom. Pozwala wyliczyć, ile firma może zaoszczędzić na wymianie walut.

Twórcy serwisu inkantor. pl przeanalizowali koszty wymiany walut w najpopularniejszych bankach, ich oficjalne ceny walut oraz koszty towarzyszące operacjom walutowym (koszty przelewów walutowych oraz opłat za utrzymywanie rachunków). Efektem ich pracy jest arkusz kalkulacyjny porównujący koszty wymiany walut oraz ich nadania w najpopularniejszych bankach. Można znaleźć go pod adresem https://inkantor. pl/images/dokumenty/kalkulator_oszczednosci_inkantor.xls.

— Polskie firmy eksportowo-importowe, logistyczne przez wiele lat skazane były na wymianę walut w bankach. Firmy się do tego przyzwyczaiły, bo to bezpieczne. Bieganie po kantorach kojarzy się natomiast z cinkciarstwem. Jeszcze bardziej niż firmy przyzwyczaiły się do tego stanu rzeczy banki działające na polskim rynku, które zaczęły traktować usługi wymiany walut dla firm jak kurę znoszącą złote jajka, z uwagą jednak ukierunkowaną bardziej na jajka niż na kurę — twierdzi Rafał Łyczek, dyrektor zarządzający inkantor.pl.

Internetowy serwis zdecydował się więc na wprowadzenie taniej wymiany walut wraz z szybkimi i tanimi przelewami walutowymi krajowymi i banków w całej Europie. Firmy korzystające z inkantor.pl nie muszą również posiadać kosztownych w utrzymaniu kont walutowych — przelewy walutowe można nadawać bezpośrednio z serwisu.

Rafał Łyczek podkreśla też, że jego serwis od innych kantorów internetowych odróżnia rozdzielność procesów wymiany waluty od poleceń wypłaty, co pozwala przedsiębiorcom minimalizować koszty. W serwisie wszystkie dyspozycje wypłaty pieniędzy klientów realizowane są w trybie pilnym d+1, co oznacza, że jeżeli są autoryzowane przez zlecającego do godz. 11 dnia roboczego, trafiają do banku odbiorcy kolejnego dnia roboczego.

Rafał Łyczek podkreśla, że serwis nie pobiera za to dodatkowych opłat, naliczanych zwykle przez banki za szybkość realizacji. Za pomocą inkantor. pl można nadać przelewy do wszystkich banków posiadających rachunki w formacie międzynarodowym IBAN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu