Inwestorów wystraszyły słabe dane z USA

Marek Wołos
opublikowano: 03-07-2008, 00:00

Z raportu ADP Employer Services wynika, że w USA ubyło w czerwcu 79 tys. miejsc pracy. To wynik dwukrotnie gorszy, niż się spodziewano. Tak słabe dane zapowiadają, że publikowany dzisiaj raport o liczbie nowo utworzonych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym może być dużo gorszy niż prognozy. W rezultacie pozbywano się dolarów.

Eurodolar zwyżkował ponad ważną granicę oporu na 1,5840. Gdyby po dzisiejszym posiedzeniu ECB uczestnicy rynku wywnioskowali, że rada banku gotowa jest do serii podwyżek stóp procentowych, to należy się spodziewać aprecjacji euro powyżej 1,60. Niektórzy prognozują, że do września euro będzie zwyżkować do 1,69.

Rynek złotego porusza się w ślad za EUR/USD. Notowania GBP/PLN i USD/PLN testują historyczne minima odpowiednio na 4,21 i 2,11. Już wkrótce dolar może kosztować mniej niż 2,10.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy