Inwestycje, kapitał ludzki i wyznaczony cel drogą do sukcesu

Partnerem publikacji jest Galan Logistics
opublikowano: 27-01-2023, 14:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Firma Galan Logistics, aby wyróżnić się z licznego grona polskich przedsiębiorstw zajmujących się transportem drogowym, postawiła na konkretny kierunek – Skandynawię. Wybór ten, okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziś ciężarówki Galan Logistics cieszą się dużą rozpoznawalnością na drogach Półwyspu Skandynawskiego, a grono zadowolonych klientów firmy nieustannie się powiększa. O recepcie na sukces na rynku TSL opowiada Radosław Pospieszny, dyrektor zarządzający Galan Logistics Sp. z o.o.

Nie jesteśmy firmą, która konkuruje ceną. Chcemy konkurować jakością, terminowością, bezpieczeństwem. Klient ma mieć spokojną głowę powierzając nam swój towar. Musi być pewien, że może polegać na naszej solidności i niezawodności – mówi Radosław Pospieszny, dyrektor zarządzający Galan Logistics Sp. z o.o.

Kiedy rozpoczynaliście działalność, nie mieliście ani jednej naczepy. Dziś posiadacie rozbudowany tabor, który jest w stanie zaspokajać zróżnicowane wymagania klientów. To długa droga, która może być mierzona nie tylko w pokonanych kilometrach, ale i w zdobytym doświadczeniu. Jak firma dotarła do miejsca, w którym teraz się znajduje?

Zaczynaliśmy 17 lat temu jako kilkuosobowy, bardzo zdeterminowany zespół młodych ludzi. Przez pierwsze lata działalności nie posiadaliśmy własnej floty, skupiliśmy się na spedycji międzynarodowej. Tak zdobywaliśmy pierwsze kontakty i budowaliśmy relacje biznesowe. Na tej podstawie zbudowaliśmy solidny fundament do dalszego rozwoju.

W 2011 roku zakupiliśmy pierwsze naczepy, co umożliwiło nam rozwinąć skrzydła i zwiększyć możliwości logistyczne. Przez kolejne lata konsekwentnie rozbudowywaliśmy nasz tabor - w grudniu 2022 roku odebraliśmy dwusetną naczepę.

Na dynamiczny rozwój wpłynęła również lokalizacja firmy w województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim.

Nasze centrum logistyczne i serwis pojazdów ciężarowych w Kobylance koło Szczecina ma dla nas strategiczne znaczenie. Bliskie usytuowanie portu w Świnoujściu jak i połączenie szlaków komunikacyjnych umożliwia nam szybką konsolidację i skracanie czasu dostawy przesyłek.

Jakie usługi oferuje Galan Logistics?

Trzonem naszej działalności jest transport drogowy krajowy i międzynarodowy. Nasza siatka połączeń obejmuje wysyłki z całej Europy do Skandynawii i z powrotem.

W skład naszej floty wchodzą naczepy typu standard, MEGA oraz wyspecjalizowane platformy do przewozu towarów specjalistycznych i prefabrykatów betonowych.

Zapewniamy dostawy ekspresowe autami dedykowanymi oraz organizujemy projekty indywidualne, w tym przewozy materiałów sypkich i ponadgabarytowych.

Cieszy nas fakt, że klienci zapraszają nas na wspólne konsultacje, w których uczestniczymy mając świadomość, że jesteśmy ważnym ogniwem w łańcuchu dostaw. Wymieniamy wspólne doświadczenia, analizujemy projekty i szukamy najlepszych rozwiązań dla optymalizacji kosztów i czasu dostawy.

Odpowiadając na bardzo wysokie standardy i zrównoważoną politykę naszych klientów, staramy się, aby nasz tabor był ekologiczny i nowoczesny. Posiadamy najnowsze ciągniki klasy Euro6, ciągniki zasilane gazem LNG, a nawet takie, które są dostosowane do tankowania na terenie Szwecji ekologicznego paliwa HVO - produkowanego z resztek biodegradowalnych. Rozważamy możliwość rozszerzenia sposobów zasilania pojazdów o kolejne biopaliwa dostępne na rynku.

Przy okazji posiadania dużej floty mamy także własny serwis naczep i pojazdów ciężarowych. Dzięki temu zapewniamy sprawny stan techniczny pojazdów, co przekłada się na niezawodność i bezpieczeństwo na drodze.

Poza transportem drogowym dysponujemy powierzchnią magazynową w Kobylance koło Szczecina. Magazyn może składować ładunki długoterminowo i krótkoterminowo, oraz pełnić funkcję magazynu przeładunkowego (cross dock), co umożliwia konsolidację ładunków częściowych z całej Europy.

Wielu klientów Galan Logistics korzysta z usług firmy od lat, zwracając się do was nawet z niestandardowymi zleceniami. Co ich przyciąga?

Myślę, że jesteśmy dobrym partnerem w biznesie. Słuchamy klientów i wiemy, na czym im najbardziej zależy. Co nas wyróżnia?

Doskonały, stabilny zespół, który gwarantuje szybki przepływ informacji między firmą i klientem. Każdy kontrahent ma swojego opiekuna. Nasz system obsługi klienta zapewnia przepływ informacji w czasie rzeczywistym. Cały proces jest przez nas monitorowany. Sami wychodzimy do klienta z informacją o aktualnym statusie transportu.

Klienci Galan Logistics doceniają także naszą elastyczność i gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Chociaż naszym głównym obszarem działania są kraje skandynawskie, to pozostajemy otwarci na nowe wyzwania i destynacje. Umacniamy w ten sposób relacje z kontrahentami zapewniając im kompleksową obsługę w zakresie dostaw ich produktów i sami również rozwijamy się.

Nie jesteśmy firmą, która konkuruje ceną. Chcemy konkurować jakością, terminowością, bezpieczeństwem. Klient ma mieć spokojną głowę powierzając nam swój towar. Musi być pewien, że może polegać na naszej solidności i niezawodności. W końcu jesteśmy częścią sieci wzajemnych powiązań. Klienci zajmują się produkcją towarów, a my je przewozimy.

Wiemy, że wizerunek rynkowy naszych klientów zależy również od naszej jakości i terminowości.

Zależy nam na tym, aby cena naszych usług była konkurencyjna. Optymalizujemy procesy poprzez szukanie rożnych rozwiązań, które umożliwiają obniżyć koszty przewozu przy jednoczesnym obniżeniu zużycia dwutlenku węgla. Jesteśmy aktywni, uczestniczymy w najważniejszych wydarzeniach w branży, jesteśmy partnerem, który wspiera idee transportu intermodalnego w Polsce.

Wasze sukcesy zostały zauważone i docenione prestiżowymi wyróżnieniami, których w ciągu ostatnich lat udało się firmie uzbierać.

To prawda, zauważamy, że nasze wysiłki są doceniane. Najbardziej cieszą nas wyróżnienia w niezależnych rankingach, przyznawane na podstawie dynamiki rozwoju firmy, takie jak Diamenty Forbes'a, które otrzymaliśmy w 2022 roku po raz czwarty, wyróżnienie na Forum Firm Rodzinnych Forbes'a, czy Gazele Biznesu. Tych nagród nie można sobie kupić, zdobywa się je tylko dzięki ciężkiej pracy. W ubiegłym roku otrzymaliśmy też wyróżnienie Rzeczpospolitej dla firm o największej dynamice przychodów i znaleźliśmy się w bardzo prestiżowym gronie, jeśli chodzi o laureatów w naszej branży.

Równie ważne jak same nagrody, są dla nas okazje do spotkania innych osób z branży, rozmów z przedsiębiorcami z danego regionu.

To nie tylko sposobność do wymiany doświadczeń i przedyskutowania różnych strategii biznesowych na okres niestabilny gospodarczo, ale także do pochwalenia się i opowiedzenia o swojej pracy.

A jaka jest wasza strategia, aby podczas trwającego kryzysu pozostać na wznoszącym kursie?

Utrzymujemy poprzeczkę zawieszoną wysoko i niestrudzenie zmierzamy do wyznaczonych celów. Uważam, że w trudnych czasach lepiej jest mądrze inwestować niż ograniczać wydatki, dlatego planujemy kolejne inwestycje w rozbudowę floty i rozwój zespołu. Kryzys kiedyś się skończy, chcemy być gotowi, by móc sprawnie i skutecznie obsługiwać naszych klientów.

Będziemy skupiać się także na umocnieniu naszego wizerunku. Widzimy, że lata poświęcone na budowanie marki – zarówno poprzez działania marketingowe, sprzedaż, jak i jakość świadczonych usług – przynoszą zamierzone efekty. Marka Galan Logistics nie tylko stała się rozpoznawalna, ale też kojarzy się z określonym kierunkiem. Nasze logo od razu przywodzi na myśl Skandynawię. Bardzo nas to cieszy!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane