IT w Biznesie: Dopierała – Realizacja celu firmy sprzężona z rozwojem IT

16-09-2004, 14:02

Polska nie wypada wcale słabo na tle innych państw pod względem wielkości inwestycji IT, powiedział w czasie wystąpienia na Konferencji ‘Technologie Jutra w Biznesie’ prezes Hewlett-Packard Polska Andrzej Dopierała.

Według Dopierały, wydatki na IT sięgają w Polsce 2 proc. PKB. W przypadku Węgier jest to 3,5 proc. PKB, a dla obszaru Europy Zachodniej wynoszą one 3,1 proc. PKB. Polska nie wypada zatem źle na tle innych krajów. Zaznaczył jednak, że aby sytuacja poprawiała się państwo powinno skupić się na rozwoju trzech podstawowych obszarów: edukacji, nowych technologii i tworzenia dobrego środowiska dla przedsiębiorczości.

Dopierała podkreślał, że rozwój technologii informatycznych jest obecnie ściśle sprzężony z biznesem. Umożliwia i warunkuje realizację podstawowych celów: zwiększania liczby klientów i udziału w rynku. Chcąc osiągnąć najlepsze efekty firmy powinny budować system informatyczny najbardziej adekwatny do prowadzonego przez nie biznes. Powinny także dążyć do standaryzacji, korzystać ze sprawdzonych systemów, np. w obszarze księgowości.

MB, MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / IT w Biznesie: Dopierała – Realizacja celu firmy sprzężona z rozwojem IT