IWH podtrzymał prognozy PKB dla Niemiec na 2005 rok

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-06-2005, 18:44

Institut fuer Wirtschaftsforschung Halle (IWH), jeden z sześciu niemieckich instytutów ekonomicznych,podtrzymał swoją prognozę PKB dla Niemiec w tym roku na poziomie 1,1 proc.

Institut fuer Wirtschaftsforschung Halle (IWH), jeden z sześciu niemieckich instytutów ekonomicznych,podtrzymał swoją prognozę PKB dla Niemiec w tym roku na poziomie 1,1 proc.

IWH obniżył jednak szacunki wzrostu gospodarczego w 2006 roku w niemieckiej gospodarce do 1,5 proc. z 1,7 proc. Eksperci instytutu ocenili, że chociaż widać wzrost w eksporcie, to wciąż słaby jest popyt wewnętrzny.

IWH spodziewa się deficytu budżetowego Niemiec w tym roku na poziomie 3,4 proc. PKB, a w 2006 roku 3,1 proc.

Wcześniej w środę Deutsche Institut fuer Wirtschaftsforschung (DIW) obniżył swoje prognozy dla niemieckiej gospodarki w 2005 do 0,9 proc. z 1,8 proc. DIW obniżył je również na 2006 rok - do 1,5 proc. z 2,0 proc. Eksperci zwrócili uwagę na bardzo słaby popyt wewnętrzny w Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / IWH podtrzymał prognozy PKB dla Niemiec na 2005 rok