Jaceniuk: wierzyciele powinni zaakceptować propozycje restrukturyzacje długu

opublikowano: 15-05-2015, 13:06

Zagraniczni wierzyciele muszą zgodzić się na propozycję restrukturyzacji 23 mld USD zadłużenia Ukrainy, powiedział premier Arsenij Jaceniuk.

Negocjacje, które odbyły się w tym tygodniu pomiędzy Ukraina i największymi kredytodawcami zakończyły się niepowodzeniem. Po tym jak nie wyrazili oni zgody na umorzenie jakiejkolwiek części długu, minister finansów oskarżył ich o brak dobrej woli.

Przemawiając do parlamentu, Jaceniuk powiedział, że posiadacze obligacji powinni brać pod uwagę zagrożenie ukraińskich finansów.

- Kraj jest w stanie wojny. Straciliśmy 20 proc. naszej gospodarki. Przedstawiliśmy kredytodawcom jasną propozycję odnośnie procedur i warunków restrukturyzacji. Prosimy, apelujemy i nalegamy na naszych zewnętrznych kredytodawców, by docenili naszą sytuację i zaakceptowali ofertę Ukrainy, która jest uprawnionym sposobem pomocy Ukrainie – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, AP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Jaceniuk: wierzyciele powinni zaakceptować propozycje restrukturyzacje długu