Jak lepiej zarządzać firmą

opublikowano: 06-11-2020, 15:25

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwrot części kosztów szkoleń, które pomogą im w prowadzeniu biznesu podczas pandemii.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wesprze pracowników z sektorów przemysłowych, w tym m.in. z branż IT, motoryzacyjnej, chemicznej, lotniczej, kosmicznej, żywności wysokiej jakości i związanej z odzyskiem surowców. Przygotowała dla nich specjalną ofertę szkoleń i doradztwa. Wspólnym jej mianownikiem są zagadnienia związane z efektywną pracą zdalną i zarządzaniem kryzysowym.

SYSTEM ZALICZKOWY:
SYSTEM ZALICZKOWY:
Piotr Krasiński, wicedyrektor w PARP, podkreśla, że przedsiębiorca otrzyma część dofinansowania jeszcze przed opłaceniem usługi szkoleniowej.

Pieniądze na wspomniane usługi pochodzą z programu Wiedza Edukacja Rozwój. Każdy przedsiębiorca może liczyć na wsparcie w wysokości 80 proc. kosztów szkoleń. Termin składanie wniosków minie 30 listopada.

- Wsparcie będzie realizowane w systemie refundacyjno-zaliczkowym. Część dofinansowania firma otrzyma przed opłaceniem usługi szkoleniowej – mówi Piotr Krasiński, wicedyrektor departamentu rozwoju kadr w przedsiębiorstwach w PARP.

Zwraca uwagę, że jedną z branż, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii, jest motoryzacja. Pracownicy firm z tego sektora będą mogli skorzystać ze szkoleń dotyczących efektywnej pracy zdalnej, marketingu online i wdrażania w przedsiębiorstwie działań e-commerce.

- Również przedstawiciele firm chemicznych znaleźli się w trudnej sytuacji. Stoją przed wielkim wyzwaniem, bo są odpowiedzialni za dostarczanie niezbędnego zaplecza sanitarnego do walki z koronawirusem. Szkolenia dostępne dla tej branży będą związane m.in. z optymalizowaniem procesów laboratoryjnych, doradztwem technologicznym i zarządzaniem projektami B+R – wylicza Piotr Krasiński.

Na specjalną ofertę szkoleniową mogą też liczyć przedstawiciele sektora żywności wysokiej jakości. Obejmie ona kwestie związane z jej magazynowaniem, transportem w warunkach pandemii oraz z zarządzaniem kryzysowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane