Jakie wyniki CD Projektu w III kwartale

opublikowano: 28-11-2022, 07:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W poniedziałek, 28 listopada, około godz. 17.30 CD Projekt przedstawi wyniki za III kwartał, naznaczone niespodziewanym wzrostem zainteresowania “Cyberpunkiem”. Czego spodziewają się analitycy?

Przeczytaj i dowiedz się:

  • jakich wyników oczekują analitycy po CD Projekcie,
  • ile kopii “Cyberpunka”, a ile “Wiedźmina” sprzedało się w III kwartale,
  • jakie są rekomendacje dla akcji spółki.
Adam Kiciński, prezes CD Projektu
Adam Kiciński, prezes CD Projektu
Tomasz Pikula

Od początku IV kwartału akcje CD Projektu to - obok mBanku - najlepszy składnik WIG20. Stopa zwrotu wyniosła 42 proc., a na kursie widać wyraźny zwrot.

Pod koniec września spółka pochwaliła się, że sprzedaż “Cyberpunka” przekroczyła 20 mln sztuk - poprzedni komunikat o sprzedaży wydano w kwietniu i wówczas była mowa o 18 mln sprzedanych egzemplarzy. Gros sprzedało się w pierwszych dniach po dalekiej od oczekiwań premierze (13 mln).

Zainteresowanie “Cyberpunkiem” wzrosło na fali dobrego przyjęcia serialu anime “Cyberpunk: Edgerunners” i promocji cenowych. Gra była w czołówce listy bestsellerów Steam, a peaki graczy na tej platformie wróciły do poziomów ze stycznia 2021 r.

Właśnie ten powrót zainteresowania miał stać za rezultatami spółki w III kwartale. Analitycy szacują, że sprzedaż w tym okresie wyniosła 250,4 mln zł i była wyższa o 55 proc. od osiągniętej w II kwartale. Konsens dotyczący EBITDA to 136,3 mln zł, zysku operacyjnego 102,7 mln zł, a zysku netto 95,5 mln zł (dane PAP).

Jeśli chodzi o przychody, byłyby to kwartalne osiągnięci najlepsze od IV kwartału 2021 r., a jeśli chodzi o zysk netto - najlepsze od IV kwartału 2020 r., a więc okresu premiery “Cyberpunka”.

Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, szacuje sprzedaż “Cyberpunka” na 1,2 mln sztuk w III kwartale wobec 0,59 mln w II kwartale. Spodziewa się również, że firma sprzedała 1 mln kopii “Wiedźmina 3” osiągając tym samym próg 45 mln od premiery w 2015 r.

Piotr Poniatowski, analityk z BM mBanku, spodziewa się, że sezonowo udany dla gamingu IV kwartał w połączeniu z utrzymującą się dobrą sprzedażą “Cyberpunka” i premierą nextgenowej wersji “Wiedźmina 3” powinny przełożyć się na dobre wyniki i notowania akcji spółki w najbliższym czasie. Analityk jest jednym z nielicznych, którzy pozytywnie patrzą na atrakcyjność inwestycyjną walorów spółki. Jego rekomendacja brzmi “kupuj”.

Z 24 rekomendacji dla akcji spółki (dane agencji Bloomberg) tylko trzy są pozytywne, dziewięć jest neutralnych, a dwanaście negatywnych. Średnia z cen docelowych to 100,65 zł. Kurs na GPW na zamknięciu sesji w piątek wyniósł 140 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane