James May zamieszka w domu z klocków lego (GALERIA)

MW
opublikowano: 10-09-2009, 15:48

Entuzjaści z Wielkiej Brytanii zbudowali pierwszy na świecie dom z klocków lego o pełnych wymiarach – donosi portal Mail Online.

Pomysłodawcą niecodziennego obiektu jest James May, prezenter popularnego także w Polsce programu motoryzacyjnego „Top Gear”. Cały budynek, włącznie z łazienką, toaletą i ogromnym łóżkiem, został wykonany z dużych, różnokolorowych klocków lego. Budowla pochłonęła ponad milion elementów. Architektoniczna osobliwość znajduje się w Dorking (region South East England, hrabstwo Surrey).

Nietypowa willa powstała w czynie społecznym. Na „placu budowy” zjawiło się 1,2 tys. wolontariuszy. Humory wszystkim uczestnikom zabawy dopisywały, bo kto nie marzył w dzieciństwie o tak dziwnym lokum, jak bajecznie kolorowy domek z klocków lego? Końcowy efekt do tego stopnia spodobał się współprowadzącemu program „Top Gear”, że obiecał w oryginalnym budynku zamieszkać. Ale najwyżej na kilka dni, bo dziennikarz nie wierzy, że konstrukcja przetrwa angielskie wiatry i deszcze. 

Mr May zdradził, że na nietypowy pomysł wpadł po piwie z przyjaciółmi, gdy zastanawiał się, co by zrobił z klocków lego, gdyby miał ich wystarczająco dużo. Dom jest częścią projektu serialowego BBC –  „James May’s Toy Stories”, w którym prezenter pokazuje najbardziej kochane przez dzieci zabawki. Przypomnijmy, że we wcześniejszym show James zdobył nagrodę za swój ogród z plasteliny.

Zdjęcia: Murray Sanders, PA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu