Japonia: produkcja przemysłowa najsilniejsza od 2008 r.

opublikowano: 31-01-2018, 07:08

Produkcja przemysłowa Japonii przyspieszyła w grudniu. Wspięła się na najwyższy poziom od ostatniego globalnego kryzysu finansowego, donosi Bloomberg.

W ostatnim miesiącu 2017 r. produkcja Kraju Kwitnącej Wiśni, zwiększyła się o 2,7 proc. w stosunku do listopada, przebijając znacząco  prognozę (mediana wynosiła 1,5 proc.).

Zobacz więcej

Terminal kontenerowy w porcie w Tokio (Japonia), eksport

Bloomberg

W ujęciu rocznym wskaźnik odnotował dynamikę wzrostu rzędu 4,2 proc. wobec prognozy na poziomie 3,3 proc. To najwyższa wartość wskaźnika od 2008 r. 

Niestety oczekiwania wobec stycznia nie są już tak optymistyczne. Zakładają bowiem spadek o 4,3 proc. w porównaniu do grudnia. Dopiero w lutym prognoza zakłada zwyżkę o 5,7 proc.

Według ministerstwa gospodarki, za dużą część oczekiwanego styczniowego spadku będzie odpowiedzialny spadek w segmencie produkcji wyposażenia transportowego (prognoza -17,7 proc.), obejmującego samochody i części do aut.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu