Japoński Sanden wybuduje centrum logistyczne za 13,39 mln zł

ISBNews
opublikowano: 30-03-2016, 10:58

Sanden Manufacturing Poland - producent kompresorów do klimatyzacji samochodowych - wybuduje w w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Polkowicach centrum logistyczne. Wartość inwestycji to min. 13,392 mln zł, podała Strefa.

Uroczystość wręczenia Sanden Manufacturing Poland zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy odbędzie się w 31 marca br.

"Sanden Manufacturing Poland działa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Polkowicach od 2005 r. i zatrudnia 675 osób. Każdego roku produkowanych jest tutaj ponad 1,6 mln kompresorów dostarczanych do europejskich fabryk takich firm, jak: Volkswagen, Ford, Volvo, Jaguar czy McLaren. Stanowi to ponad 40% produkcji kompresorów firmy Sanden w Europie. Zezwolenie na budowę centrum logistycznego koncernu będzie 144. wydanym przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną od początku jej działalności oraz czwartym, które uzyska firma Sanden Manufacturing Poland" - czytamy w komunikacie.

Sanden Manufacturing Poland jest spółką wchodzącą w skład japońskiej korporacji Sanden - wiodącego  światowego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych. Produkcja w zakładzie zlokalizowanym w Legnickiej SSE w podstrefie w Polkowicach rozpoczęła się  w 2005 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane