Jeep skorzysta na transferze Ronaldo

ŁO
12-07-2018, 08:10

Nie tylko Juventus Turyn zamierza sporo zarobić na sławie Cristiano Ronaldo. Skorzystać może także jeden z głównych sponsorów.

Klub z Turynu kupując Ronaldo pozyskał nie tylko znakomitego piłkarza, ale także machinę marketingową. Koszulki z numerem siedem i nazwiskiem Portugalczyka będą się pewnie rozchodziły jak ciepłe bułeczki. Tym lepiej dla Jeepa, który umieszcza na nich swoje reklamy.  

Fani mają już swoje koszulki
Zobacz więcej

Fani mają już swoje koszulki

REUTERS/Massimo Pinca/FORUM

Eric Smallwood, prezes Apex Marketing Group szacuje, że w przypadku awansu Juventusu do finału Ligi Mistrzów ekspozycja medialna Jeepa może być warta nawet 58,3 mln USD. Agencja Bloomberg zauważa, że byłby to solidny zwrot z inwestycji, bo motoryzacyjny koncern płaci co rok 20 mln USD za miejsce na koszulkach Juventusu.  

Jeep jest klejnotem w koronie Fiat Chrysler Automobiles. Amerykańska marka prognozuje sprzedaż na poziomie 1,9 mln samochodów w tym roku, a jeszcze pięć lat temu wynosiła ona 730 tys. Władze spółki mają jeszcze ambitniejsze plany, w czym pomóc może sam Ronaldo.  

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z transferu Ronaldo. Pracownicy Fiata we Włoszech twierdzą, że znaleźliby znacznie lepsze zastosowanie dla 130 mln USD wydanych na zakup Portugalczyka. Wzywają do strajku. 

Niedopuszczalne jest, że podczas gdy FCA i pracownicy CNHI nadal dokonują ogromnych ekonomicznych poświęceń, firma wydaje setki milionów euro na zakup zawodnika - powiedział przedstawiciel związków zawodowych Lavoro Privato.  

Zaapelował o przeprowadzenie strajku w fabryce Melfi na południu Włoch w dniach 15-17 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Jeep skorzysta na transferze Ronaldo