Kaczyński rozmawiał z Samoobroną i LPR o "naprawie mechanizmu" współpracy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-01-2006, 15:35

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział dziennikarzom w Sejmie, że jego wtorkowe rozmowy z szefem Samoobrony Andrzejem Lepperem oraz liderem LPR Romanem Giertychem dotyczyły "naprawienia mechanizmu" współpracy parlamentarnej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział dziennikarzom w Sejmie, że jego wtorkowe rozmowy z szefem Samoobrony Andrzejem Lepperem oraz liderem LPR Romanem Giertychem dotyczyły "naprawienia mechanizmu" współpracy parlamentarnej.

"Spotkanie z LPR i Samoobroną dotyczyło naprawienia mechanizmu, który się zepsuł podczas głosowań 29 grudnia i przestał działać. To poważny krok w kierunku naprawienia tego mechanizmu" - powiedział J.Kaczyński. 29 grudnia Sejm, wbrew stanowisku PiS, przegłosował ustawę samorządową oraz "becikowe" w wersji LPR.

J.Kaczyński podkreślił, że "w tej chwili" koalicja rządowa z LPR i Samoobroną nie wchodzi w grę. Jak zaznaczył, PiS "szuka innej metody trwałego ustabilizowania sytuacji politycznej w Sejmie i co za tym idzie kontynuacji misji rządu".

Prezes PiS poinformował też, że jego klub poprze kandydatów LPR i Samoobrony do KRRiT. "Umówiliśmy się na to poparcie, więc oczywiście poprzemy". Jednak zastrzegł, że gdyby LPR i Samoobrona "prowadziły wojnę z PiS, to wtedy sprawa (poparcia tych kandydatów - PAP) byłaby otwarta".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane