Kaczyński zarzuca Tuskowi i Rokicie "całkowitą nieodpowiedzialność"

Polska Agencja Prasowa SA
19-01-2006, 15:28

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił w czwartek liderom Platformy Obywatelskiej - Donaldowi Tuskowi i Janowi Rokicie "całkowitą nieodpowiedzialność". Według J.Kaczyńskiego, nie należy zwoływać Sejmu w najbliższy piątek, po to by umożliwić przyjęcie ustawy budżetowej w terminie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił w czwartek liderom Platformy Obywatelskiej - Donaldowi Tuskowi i Janowi Rokicie "całkowitą nieodpowiedzialność". Według J.Kaczyńskiego, nie należy zwoływać Sejmu w najbliższy piątek, po to by umożliwić przyjęcie ustawy budżetowej w terminie.

"Budżet nie może być uchwalony, jeżeli w Polsce nie zostanie ustabilizowana sytuacja polityczna. Tylko ktoś bardzo nieodpowiedzialny może wzywać do takiej sytuacji, w której nie można rozwiązać parlamentu i rozpisać wyborów, a jednocześnie w Sejmie nie ma żadnej władzy" - powiedział prezes PiS.

"Ja o tę nieodpowiedzialność oskarżam przede wszystkim dwóch polityków - Donalda Tuska i Jana Rokitę" - dodał. Zarzucił on liderom PO angażowanie się w nieodpowiedzialne awantury, by ośmieszać i osłabiać pozycję międzynarodową Polski.

Zdaniem J.Kaczyńskiego, gdyby doszło do przedterminowych wyborów, PiS w kampanii potrafiłby pokazać wielką kompromitację PO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kaczyński zarzuca Tuskowi i Rokicie "całkowitą nieodpowiedzialność"