Kasyna w Makao zapowiadają przełom w Chinach (WYKRES DNIA)

Chińskie grube ryby wreszcie więcej wydają na hazard. To znak, że gospodarka Państwa Środka wraca do formy.

Inwestorzy od dawna mają ograniczone zaufanie do oficjalnych statystyk chińskiego rządu. Dlatego wielu ekonomistów sięga po wskaźniki, których nie da się „poprawić”. Jednym z najlepszych są wpływy kasyn w Makao z najbardziej zamożnych klientów, których gros rekrutuje się spośród chińskich oficjeli i biznesmenów. Jak podkreślają specjaliści, ich zaletą jest to, że pokazują kondycję gospodarki Państwa Środka w czasie rzeczywistym.

Jeszcze w drugiej połowie ubiegłego roku roczna dynamika wpływów z klientów VIP kształtowała się poniżej zera. Tymczasem w grudniu odbiła od dna, by sięgnąć 16 proc., najwyższej wartości od kwietnia. Oto dane z będących papierkiem lakmusowym chińskiej gospodarki kasyn w Makao, zebrane przez bank M organ Stanley.

Jak wynika z danych zebranych przez bank Morgan Stanley, roczna dynamika przychodów kasyn w Makao z klientów VIP jest najwyższa od kwietnia.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, BusinessInsider

Polecane