Katarczycy nie chcą fuzji Deutsche Banku z Commerzbankiem

opublikowano: 26-03-2019, 07:08

Akcjonariusze z Kataru nie chcą, aby Deutsche Bank łączył się z Commerzbankiem, bo obawiają się „rozwodnienia” swoich akcji, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Katarczycy obawiają się, że Deutsche Bank będzie musiał podwyższyć kapitał przed transakcją, a to spowodowałoby zmniejszenie ich zaangażowania. Chcą także negocjować na temat innych kwestii przed ewentualną decyzją w sprawie poparcia fuzji. Możliwe, że warunkiem będzie zawarcie z Niemcami dwustronnych umów dotyczącymi inwestycji w innych branżach, twierdzą źródła agencji. W 2018 roku Katar sygnalizował gotowość zainwestowania 10 mld EUR w gospodarkę Niemiec w okresie pięciu lat. 

Wartość akcji Deutsche Banku spadła o ok. dwie trzecie od kiedy Katar zainwestował w spółkę około pięć lat temu. Jego różne podmioty kontrolują ponad 6 proc. kapitału akcyjnego banku.

Christian Koch, analityk DZ Banku wyliczył, że Deutsche Bank może potrzebować dodatkowych 8 mld EUR na sfinansowanie fuzji z Commerzbankiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy