KNF zawiadomiła ws. podejrzenia manipulacji w obrocie akcjami 5 spółek z NewConnect

WST, PAP
opublikowano: 14-07-2022, 18:37
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Komisja Nadzoru Finansowego złożyła do organów ścigania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa manipulacji w obrocie akcjami spółek Softblue, Boruta-Zachem (obecnie HUB.Tech), Europejski Fundusz Energii, Black Pearl i Devoran (obecnie Devo Energy). Walory tych emitentów są notowane na rynku NewConnect.

fot. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

Jak napisano w komunikacie KNF, istnieją uzasadnione podejrzenia manipulacji w obrocie akcjami wymienionych spółek przez grupy osób fizycznych i podmiotów działających w porozumieniu.

KNF podkreśliła, że złamanie zakazu manipulacji stanowi naruszenie art. 15 rozporządzenia MAR1 i jest zagrożone grzywną do 5 mln zł albo karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, albo oboma tymi karami łącznie. Z kolei wejście w porozumienie z inną osobą, mające na celu manipulację, o której mowa w art. 12 rozporządzenia MAR, stanowi przestępstwo zagrożone grzywną do 2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane