Kolejny “gołębi” sygnał z Fed

opublikowano: 13-09-2016, 06:59

Lael Brainard z władz Rezerwy Federalnej uważa, że amerykański bank centralny nie powinien zbyt szybko wycofać wsparcia dla gospodarki, donosi Reuters.

Brainard przekonuje, że podwyżka stóp powinna nastąpić dopiero po umocnieniu się trendu wzrostowego wydatków na konsumpcję i po pojawieniu się wyraźnych dowodów wzrostu inflacji. Ostrzegła jednocześnie, że gospodarka USA wciąż jest narażona na osłabienie gospodarek zagranicznych.

Lael Brainard
Bloomberg

- Dzisiejsza „nowa normalność” nakazuje rozwagę jeśli chodzi o wycofanie polityki akomodacji – powiedziała Brainard, która jest jednym z sześciu permanentnie głosujących członków Komitetu Operacji Otwartego Rynku (FOMC) w Fed.

Jej zdaniem, amerykański rynek pracy nie osiągnął jeszcze optimum, co oznacza, że „wyprzedzające zacieśnienie stóp jest mniej zachęcające”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane