Komorowski: PO poprzez rząd w sprawie unijnego budżetu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 06-12-2005, 09:56

Platforma udzieli premierowi poparcia w sprawie unijnego budżetu. Bronisław Komorowski zaznaczył jednocześnie, że PO nadal będzie pokazywać premierowi, gdzie - zdaniem Platformy - popełnia błędy.

Platforma udzieli premierowi poparcia w sprawie unijnego budżetu. Bronisław Komorowski zaznaczył jednocześnie, że PO nadal będzie pokazywać premierowi, gdzie - zdaniem Platformy - popełnia błędy.

Wicemarszałek Sejmu w "Salonie Politycznym Trójki" uznał, że premier mówiąc, iż zawiódł się na Brytyjczykach, przyznał się do porażki. Wicemarszałek Sejmu wytknął też Kazimierzowi Marcinkiewiczowi, że zbytnio zawierzył Brytyjczykom.

Komorowski wskazał, że choć Marcinkiewicz zadeklarował poparcie dla zmian w zasadach finansowania europejskiego rolnictwa, Brytyjczycy rozegrali sprawę "na zimno". Zaznaczył, że w tej kwestii najpierw skonfliktowali Polskę z Francją, a później przyznali nam mniej pieniędzy niż oczekiwaliśmy.

Za "smutną prawdę" uznał Komorowski opinię, że stało się tak ze względu na nieskuteczność naszego rządu za granicą. Skrytykował też pomysł przeniesienia Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w tak newralgicznym momencie.

Bronisław Komorowski nie odpowiedział wprost na pytanie, czy możliwy jest jeszcze powrót PO do rozmów o ewentualnej koalicji z PiS. Stwierdził jedynie, że Platforma jako partia opozycyjna będzie popierała rozwiązania dobre dla Polski, a krytykowała złe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane