Kontrakt na DJIA rośnie o ponad 200 pkt.

opublikowano: 16-08-2019, 13:31

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną, zapowiadając wzrostowe otwarcie na Wall Street.

Wzrostom kontraktów towarzyszy spadek cen obligacji USA, których rentowności osiągnęły w czwartek wieloletnie maksima.

Kontrakt na Dow Jones Industrial Average rośnie o 255 pkt., czyli 1 proc. Kontrakt na S&P500 idzie w górę o 1,0 proc., a na Nasdaq o 1,3 proc.

- Wcześniej w tym tygodniu giełdowi gracze pozbywali się ryzykownych aktywów jak gorących kartofli i uciekali do bezpiecznych przystani obligacji i złota z powodu konfliktu handlowego – powiedział Lukman Otunuga, analityk FXTM. – Choć rentowności obligacji odbiły się od rekordowych minimów w piątek, dzięki powrotu spokoju na rynki, zmiany na rynku obligacji pozostaną na radarze inwestorów w nadchodzącym tygodniu – dodał.

Środowe odwrócenie krzywej rentowności obligacji USA, kiedy po raz pierwszy od ponad dekady rentowność papierów 10-letnich spadła poniżej rentowności „dwulatek”, była wskazywana jako powód gwałtownej przeceny na rynkach akcji. W piątek rentowność obligacji 10-letnich wzrosła o 2,6 pkt. bazowych do 1,558 proc. Rentowność „dwulatek” wynosi 1,513 proc.

Nastroje poprawił także prezydent Donald Trump, który powiedział, że oczekuje iż spór handlowy USA z Chinami będzie krótki, podkreślając iż zaplanowane na wrzesień rozmowy odbędą się pomimo niedawnego wzrostu napięcia między Pekinem i Waszyngtonem.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu