Kruk nie zmieni właściciela i ma nową strategię

opublikowano: 05-12-2018, 07:37

Zarząd Kruka zakończył przegląd opcji strategicznych i ogłosił strategię na lata 2019-2024.

W lipcu spółka rozpoczęła przegląd, który zmierzał do określenia scenariusza rozwoju, w tym m.in. docelowej struktury właścicielskiej. Nie wykluczano pozyskania partnera finansowego. Ostatecznie zdecydowano jednak, że "w obecnej sytuacji rynkowej struktura właścicielska Emitenta jako spółki publicznej jest optymalna do realizacji długoterminowego celu Spółki", którym jest stworzenie jednej z wiodących firm zarządzających wierzytelnościami w Europie.

Przy okazji opublikowano strategię, która zakłada osiągniecie zysku netto grupy w 2024 r. w wysokości 700 mln zł (w 2017 r. wyniósł 295 mln zł), przy założeniu  braku konieczności dokapitalizowania (z wyjątkiem programów motywacyjnych zatwierdzanych przez Walne Zgromadzenie) oraz konserwatywnego podejścia do zadłużenia, istotnie poniżej obecnego kowenantu 4x zadłużenie finansowe netto do EBITDA gotówkowej.

"Przyjęta Strategia zostanie zoperacjonalizowana w 2019 roku i będzie podlegać cyklicznym przeglądom przez Zarząd. Wskazane wartości są celem Zarządu i nie stanowią prognozy wyników finansowych" - podano. 

Jak zaznaczono, intencją zarządu jest, by spółka wypłacała dywidendę w okresie strategii. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu