Krzysztof Skóra odwołany z funkcji prezesa KGHM Polska Miedź

DI, PAP
opublikowano: 17-01-2008, 21:31

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź odwołała prezesa spółki Krzysztofa Skórę. Obowiązki prezesa - do czasu wyłonienia nowego - przejmie wiceprezes spółki Ireneusz Reszczyński - poinformował zarząd KGHM w  komunikacie.

"Rada Nadzorcza powierzyła panu Ireneuszowi Reszczyńskiemu pełniącemu funkcję I wiceprezesa zarządu KGHM Polska Miedź S.A., wykonywanie funkcji prezesa zarządu KGHM Polska Miedź S.A. do czasu powołania prezesa zarządu" - czytamy w czwartkowym komunikacie.

Z funkcji wiceprezesa został też odwołany Dariusz Kaśków.

Analityk DI BRE banku Michał Marczak powiedział PAP: "Myślę, że nie wpłynie to ani dobrze ani źle na spółkę. Gdyby jednak pojawiła się lepsza kandydatura, byłoby to dobrze przyjęte przez rynek".

Według wiceministra skarbu Zdzisława Gawlika, jednym z zarzutów wobec zarządu KGHM były zaskakujące decyzje co do spółek zależnych.

"Myślę, że podstawowym zarzutem kierowanym do zarządu spółki był brak współdziałania z radą nadzorczą. Rada nadzorcza była zaskakiwana, tak jak właściciele, niektórymi decyzjami zarządu, np. podejmowanymi w stosunku do spółek zależnych" - powiedział Gawlik w telewizji CNBC Biznes.

"Oczekujemy, że teraz sytuacja w spółce się wyciszy" - dodał.

Według wiceministra, nowy prezes zostanie wybrany w drodze konkursu. "Nie wyobrażam sobie, by stało się to w inny sposób niż w trybie publicznym" - powiedział.

Zapytany o odwołanie ze stanowiska prezesa Krzysztofa Skóry, prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jego zdaniem jest to dalsza operacja prowadzenia przez PO czystek w spółkach skarbu państwa.

"Ja przypomnę tylko te krytyki, które dotyczyły nas, przy czym myśmy zmieniali ludzi Millera, którzy z całą pewnością nie byli powoływani na zasadach merytorycznych. Myśmy się starali o dobór merytoryczny. Oczekiwalibyśmy czegoś choćby podobnego, a niczego takiego nie ma. Można powiedzieć, że PO nas atakowała pod hasłem profesjonalizmu i merytoryczności, a teraz od tego odchodzi" - mówił Kaczyński.

J. Kaczyński był w czwartek we Wrocławiu gościem dolnośląskich działaczy PiS.

Krzysztof Skóra pełnił swoją funkcję od lutego 2006 r

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane