Czytasz dzięki

Kupujemy w małych sklepach i wybieramy lokalne produkty [PODCAST]

opublikowano: 09-07-2020, 10:00

W najnowszym odcinku Podcastu Antykryzysowego rozmawiamy o tym jak zmieniła się branża handlowa od czasu wybuchu epidemii COVID-19. Czy po pierwszym okresie wzmożonych zakupów spożywczych wszystko wróciło do normy? Jak zmieniły się nasze preferencje zakupowe? Które sklepy i sieci handlowe mogą nie przetrwać tego kryzysu? I jakie formaty sklepów sprawdzają się teraz najlepiej? Czy to już czas na sklepy w pełni autonomiczne?

Posłuchajcie co o tym wszystkim myśli Robert Rękas, prezes Lewiatan Holding.

- COVID-19 zmienił wszystko, w skali, która do tej pory praktycznie była trudna do przewidzenia jeszcze kilka miesięcy temu. I to dotyczy również naszej firmy. W ostatnich miesiącach branża handlowa stanęła przed nieznanymi do tej pory wyzwaniami - mówi Robert Rękas.

- W tym czasie konsumenci zmienili swoje nawyki. Pierwszy okres panicznych zakupów, bo tak to trzeba nazwać, uwidocznił też w ramach współpracy z naszymi partnerami handlowymi, że oczywiście nigdy nie jesteśmy gotowi na tak wysokie zapotrzebowanie na pewnego rodzaju produkty w bardzo krótkim czasie. Nastąpiło też zerwanie łańcucha dostaw u niektórych producentów - oczywiście związane z globalizacją zakupów, z eksportem, który w tym czasie nie funkcjonował albo funkcjonował w ograniczonym zakresie. To spowodowało to, że w naszych sklepach przez jakiś czas tak naprawdę mieliśmy braki podstawowych produktów. Na szczęście było chwilowe. Później wszystko wróciło do normy - dodaje prezes Lewiatan Holding.

Wszystkie odcinki Podcastu znajdziecie na stronie pb.pl/antykryzysowy i w aplikacjach podcastowych m.in. na Spotify i Apple Podcasts. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane