Czytasz dzięki

Lasy i PSE porozumiały się co do gruntów pod liniami energetycznymi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-08-2005, 17:44

Lasy Państwowe i Polskie Sieci Elektroenergetyczne porozumiały się co do zasad użytkowania gruntów pod liniami energetycznymi, przebiegającymi przez tereny leśne - poinformował w poniedziałek rzecznik Lasów Państwowych Piotr Pukos.

Lasy Państwowe i Polskie Sieci Elektroenergetyczne porozumiały się co do zasad użytkowania gruntów pod liniami energetycznymi, przebiegającymi przez tereny leśne - poinformował w poniedziałek rzecznik Lasów Państwowych Piotr Pukos.

    We wtorek dyrektor generalny Lasów Państwowych Janusz Dawidziuk i prezes PSE Stanisław Dobrzański mają podpisać umowę o współpracy obu firm. Grunty pod liniami energetycznymi PSE to w skali kraju 3 tys. 280 ha.

    Umowa przewiduje, że Lasy umożliwią służbom energetycznym dostęp i dojazd do sieci w związku z eksploatacją, konserwacją, przebudową i remontami urządzeń PSE na terenach leśnych oraz oczyszczaniem z krzewów i drzew tych terenów. Na podstawie osobnych umów z poszczególnymi nadleśnictwami, leśnicy będą mogli wykonywać czyszczenie pasów pod liniami energetycznymi.

    Za służebność gruntową wobec PSE Lasy Państwowe będą  corocznie otrzymywać od Sieci Elektroenergetycznych ustalaną notarialnie opłatę.

    Według rzecznika LP Piotra Pukosa, umowa ureguluje wieloletnie nieporozumienia dotyczące wykorzystywania powyższych gruntów i uściśli zasady wspólnych kontaktów pomiędzy PSE i Lasami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane