Leki na przeziębienie idą na GPW

ET
07-09-2007, 00:00

Nepentes potrzebuje zastrzyku gotówki. Liczy na kilkadziesiąt milionów z giełdy.

Nepentes potrzebuje zastrzyku gotówki. Liczy na kilkadziesiąt milionów z giełdy.

Giełdowa branża medyczna rośnie w siłę. Rynku, który znalazł się w zapaści, raczej nie uleczy, bo w większości są to niewielkie spółki, ale jest ich coraz więcej. Do grupy firm medycznych zainteresowanych giełdą dołączyła Nepentes Farmaceutical Company. Pod tą angielską nazwą kryje się czysto polskie przedsiębiorstwo produkcyjno-dystrybucyjne.

Nepentes produkuje leki i preparaty do pielęgnacji zdrowia i urody, a także rozprowadza wyroby innych producentów, w tym kilka naprawdę ważnych marek, na które ma wyłączność w Polsce. Specjalizuje się w specyfikach dermatologicznych, pediatrycznych i przeciwko przeziębieniu. W portfolio posiada ponad 80 produktów, sprzedawanych w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Nepentes ma ambicje stać się liczącym graczem na tych rynkach i właśnie dlatego wybiera się na giełdę. Prospekt jest już w Komisji Nadzoru Finansowego, a debiut planowany jeszcze w tym roku. Z giełdy liczy na kilkadziesiąt milionów złotych.

Nepentes powstał w 1991 r. Spółka w 2006 r. zarobiła na czysto 8 mln zł (przy obrotach 66,8 mln zł). Wynik poprawiła już w I półroczu, który zamknęła 8,4 mln zł zysku (obroty wyniosły 41,4 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leki na przeziębienie idą na GPW