Lider bankowości z Singapuru przestanie finansować węglowe projekty

opublikowano: 18-04-2019, 10:54

Największy bank w Singapurze planuje zaprzestać finansowania elektrowni opalanych węglem, gdy jego obecne zobowiązania wygasną w 2021 r.

DBS Group Holdings przestanie finansować nowe projekty na dowolnym rynku, niezależnie od jakości i wydajności zastosowanych technologii. Bank odmówił ujawnienia informacji odnośnie wielkości obecnego zaangażowania w istniejące elektrownie węglowe, przyznał jedynie, że ostatnie z jego istniejących zobowiązań finansowych zostanie prawdopodobnie zakończone do 2021 r. Singapurska instytucja wiązana jest przez media i ekologów z co najmniej dwoma projektami w Wietnamie, Van Phong 1 i Nghi Son 2.

Singapurski bank DBS
fot. Bloomberg

Bank dołącza do wydłużającej się listy kredytodawców, którzy w ostatnich latach wprowadzili ograniczenia w udzielaniu pożyczek na operacje związane z wydobyciem lub spalaniem węgla. Podobne zobowiązanie przed kilkoma dniami złożył mniejszy rywal z lokalnego rynku, Oversea-Chinese Banking. OCBC zadeklarował również, że będzie nadal pożyczał środki na już zaplanowane projekty przed wstrzymaniem finansowania.

DBS zlecił lub zamknął 17 umów na energię odnawialną w 2018 r. o szacowanej wielkości kredytu przekraczającej 1,3 mld SGD (960 mln USD) i ma zamiar kontynuować realizację tego typu projektów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane