Litwini zainwestują 50 mln EUR w elektrownie solarne w Polsce

opublikowano: 16-11-2021, 14:10

Ignitis Group ogłosił, że jego spółka zależna zajmująca się energetyką odnawialną przejmie spółki realizujące w Polsce projekty solarne o łącznej mocy do 80 MW, donosi Renewables Now.

Władze litewskiej spółki dały Ignitis Renewables zgodę na warunkowy zakup akcji spółek za kwotę do 50 mln EUR. Przejmowany portfel zawiera projekty w różnych fazach realizacji, których uruchomienie planowane jest na 2022-2023 rok. Realizacja transakcji ma nastąpić „w bliskiej przyszłości”.

fot. teerawutbunsom - stock.adobe.com
fot. teerawutbunsom - stock.adobe.com

Renewable Now przypomina, że Ignitis Group chce do 2030 roku mieć elektrownie OZE o łącznej mocy 4 GW. Darius Maikštėnas, prezes litewskiej spółki powiedział, że ekspansja w Polsce pomoże osiągnąć ten cel.

- Polska jest dla grupy jednym z priorytetowych rynków, na którym planujemy stałą ekspansję i cały czas szukamy atrakcyjnych projektów generacji „zielonej” energii, które mają potencjał – oświadczył.

Serwis PVTech przypomina, że w ubiegłym roku Ignitis kupił od Sun Investment Group elektrownie solarne w Polsce o łącznej mocy do 170 MW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Renewables Now

Polecane