Łódzkie: zmodernizowany pociąg w barwach województwa wyjechał na trasę

PAP
opublikowano: 04-12-2010, 13:00

Pierwszy zmodernizowany pociąg EN-57 zamówiony przez województwo łódzkie wyjechał w sobotę na trasę Łódź-Sieradz. W  sumie samorząd województwa zamówił trzy takie składy. Wartość projektu to prawie 23,5 mln zł.

Trójwagonowy, elektryczny zespół trakcyjny EN-57, jeden z najpopularniejszych pociągów w Polsce, został całkowicie zmodernizowany w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego "Mińsk Mazowiecki" SA.

Skład jest wzbogacony o nowoczesne rozwiązania i pomalowany w barwy województwa łódzkiego. Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana, są ergonomiczne fotele, ekologiczne toalety w obiegu zamkniętym i rolety w oknach. W pociągu zainstalowano także monitory LCD i gniazda elektryczne, do których można podłączyć np. laptopa.

Pociąg posiada także urządzenia ułatwiające wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym; rowery można przewozić w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Skład ma nowy, aerodynamiczny wygląd; prędkość maksymalna to 120 km na godz.

Dwa kolejne zmodernizowane składy pojawią się na trasach regionu w styczniu oraz na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku - poinformował PAP Jacek Grabarski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Projekt "Inwestycja w tabor kolejowy - zakup trzech zmodernizowanych pociągów o napędzie elektrycznym", realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu wynosi 23,47 mln zł, z czego 16,1 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Łódzkie: zmodernizowany pociąg w barwach województwa wyjechał na trasę