Łopiński: Lech Kaczyński realizuje zapowiedź aktywnej prezydentury

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
24-02-2006, 09:26

Lech Kaczyński uważa, że rząd działa dobrze, ale powinien pracować jeszcze lepiej. W ten sposób minister w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński skomentował wczorajsze posiedzenie Rady Gabinetowej.

Lech Kaczyński uważa, że rząd działa dobrze, ale powinien pracować jeszcze lepiej. W ten sposób minister w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński skomentował wczorajsze posiedzenie Rady Gabinetowej.

Maciej Łopiński, który był gościem radiowej Trójki, nie zgodził się z opiniami prasy, według których prezydent chciał wczoraj pokazać, że to on sprawuje faktyczną władzę. Minister przypomniał, że Lech Kaczyński obejmując urząd zapowiedział, iż będzie prowadził aktywną prezydenturę. Maciej Łopiński uznał też za nieuzasadnioną opinię, że przejęcie przez prezydenta inicjatywy w sprawie likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych było działaniem wymierzonym przeciwko rządowi. Minister podkreślił, że prezydent miał prawo podjąć inicjatywę ustawodawczą. Zrobił to, aby przełamać pat, jaki powstał w rządzie w sprawie WSI.

Zadniem Łopińskiego, nie ma uzasadnienia opinia, że prezydent Lech Kaczyński jest asystentem politycznym swego brata. W ten sposób wyraził się o prezydencie przywódca Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Natomiast nawiązując do konfliktu ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro ze środowiskiem prawniczym, Maciej Łopiński wyraził zdziwienie atakiem prawników na ministra. Dodał, że Ziobro jest pierwszym szefem resortu sprawiedliwości, który chce dokonać koniecznych zmian w tej dziedzinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Łopiński: Lech Kaczyński realizuje zapowiedź aktywnej prezydentury