LPR odrzuciła propozycję współdziałania w koalicji rządowej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-01-2006, 21:16

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zaproponował LPR współdziałanie w koalicji rządowej; Liga tę propozycję odrzuciła - poinformował w czwartek dziennikarzy lider LPR Roman Giertych.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zaproponował LPR współdziałanie w koalicji rządowej; Liga tę propozycję odrzuciła - poinformował w czwartek dziennikarzy lider LPR Roman Giertych.

    "Pan premier dziś w ramach rozmów ze mną i Markiem Kotlinowskim zaproponował współdziałanie Ligi Polskich Rodzin w ramach koalicji rządowej z PiS. Myśmy to rozważyli i po rozważeniu stwierdzamy, że w związku z sytuacją w Sejmie, metodami i działaniem, które w naszym przekonaniu nie służyły dobrze polskiej demokracji, taka propozycja nie jest do zaakceptowania" - oświadcz Giertych.

    Dodał, że w tej koalicji miałyby uczestniczyć ugrupowania, z którymi "wprawdzie LPR współpracuje w Sejmie, ale nie wyobraża sobie wspólnego rządu". Giertych nie odpowiedział na pytanie, czy chodzi m.in. o Samoobronę.

    "Ja nie chcę mówić, co, kto odrzucał, bo naprawdę wchodzimy w sferę kabaretową" - tak słowa Romana Giertycha skomentował szef PiS Jarosław Kaczyński.

    Pytany, czy powstanie koalicja z Samoobroną odparł: "nie chcę w tej chwili niczego mówić o tym, co będzie; wiem, że nastąpiła pozytywna zmiana i wydaje się, że kryzys (...) został rozwiązany".

    Dopytywany, czy wobec tego można mówić, że PiS zyskał zaplecze parlamentarne w postaci LPR i Samoobrony w następnych głosowaniach, odparł: "to są domysły, fakty są jeszcze nie do końca ustalone".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane