Lubuskie: 5 mln zł do wzięcia w kolejnej edycji bonów na innowacje

  • PAP
opublikowano: 10-01-2019, 21:24

W woj. lubuskim 5 mln zł jest to rozdysponowania w czwartej edycji bonów na innowacje. To forma unijnego wsparcia dla średnich i małych przedsiębiorców chcących nawiązać współpracę ze światem nauki w celu podniesienie konkurencyjności i unowocześnienia swojej działalności produkcyjnej, czy też usługowej.

W Lubuskiem konkurs prowadzi Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej (OPZL), a źródłem finansowania bonów jest Regionalny Program Operacyjny Lubuskie 2020.

Dofinansowanie wynosi 85 proc. kosztów zgłoszonego przez wnioskodawcę projektu innowacyjnego, a jeden grant może wynieść do 100 tys. zł. Tym samym z bonów może skorzystać 50 lubuskich przedsiębiorców.

Jak poinformował koordynator projektu i z-ca dyr. OPZL Łukasz Rut, o dofinansowaniu będzie decydować w szczególności szansa na praktyczne wykorzystanie efektów bonów w biznesie i możliwość powodzenia rynkowego przedsięwzięcia.

"Nabór wniosków potrwa do 11 lutego br. O wsparcie może ubiegać się praktycznie każda firma, która ma siedzibę w województwie lubuskim" - powiedział Rut.

Według niego konkurs ten to także okazja na rozpoczęcie przygody z funduszami unijnymi, bo procedura pozyskiwania grantów jest tutaj uproszczona, ale pozwala przy tym zapoznać się z podstawowymi zasadami obowiązującymi przy ubieganiu się o dotacje z UE.

W woj. lubuskim to czwarta edycja bonów na innowacje. Dotychczas skorzystały z nich przedsiębiorstwa zajmujące się transportem, produkcją żywności, czy konstrukcjami stalowymi. Za pośrednictwem OPZL do stu firm na projekty w łącznej wartości 10 mln zł trafiło 8,5 mln zł dofinansowania.

Wśród zrealizowanych grantów były związane m.in. z autonomicznym systemem oczyszczania jezior, opracowaniem technologii drzwi, które po zamknięciu chowają się automatycznie w ościeżnicy, produkcją energii elektrycznej wykorzystującej strumień powietrza powstały w kominach przemysłowych, czy opatrunkiem do podciśnieniowego leczenia trudno gojących się ran.

Projekt jest realizowany przez OPZL w partnerstwie z Dolnośląskimi Pracodawcami z Wałbrzycha i Zachodniopomorską Grupą Doradczą ze Szczecina.

Więcej informacji na temat bonów i procedury związanej z ubieganiem się o tego typu wsparcie można znaleźć na stornie: www.innowacje.opzl.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu