Czytasz dzięki

McDonald’s pozwany przez 52 byłych afroamerykańskich franczyzobiorców

opublikowano: 01-09-2020, 13:05

Grupa afroamerykańskich byłych franczyzobiorców McDonald’s oskarża spółkę o dyskryminację rasową, domagając się nawet 1 mld USD rekompensaty, informuje Reuters.

Oskarżający twierdzą, że McDonald’s z przyczyn rasowych wskazał im jako lokalizację restauracji ubogie dzielnice z wysokim poziomem przestępczości, skazując ich tym samym na porażkę biznesową. Przekonują, że afroamerykańscy franczyzobiorcy nie mieli takiego samego dostępu do atrakcyjnych lokalizacji, a zatem możliwości rozwinięcia biznesu, jak ich biali odpowiednicy. Oskarżający spółkę twierdzą, że wysoki koszt ochrony lokali i ubezpieczeń w niebezpiecznych dzielnicach powodował niską opłacalność biznesu, często prowadzącą do bankructwa.

- To było systemowe umieszczanie w lokalizacjach poniżej standardu tylko z tego powodu, że byli czarni – powiedział Jim Ferraro, prawnik reprezentujący pozywających. – Przychody w McDonald’s zależą tylko od jednej rzeczy: lokalizacji – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane