Merkel: nie będzie "Unii długu"

opublikowano: 28-06-2018, 11:16
aktualizacja: 28-06-2018, 11:17

Kanclerz Angela Merkel powiedziała, że niemiecko-francuskie propozycje dotyczące strefy euro nie doprowadzą do "Unii zadłużenia" i odrzuciła jednostronne środki mające na celu ograniczenie migracji.

W przemówieniu skierowanym do niższej izby parlamentu Merkel powtórzyła również zobowiązanie do zwiększenia wydatków na obronę i zakwestionowała konflikt handlowy z administracją prezydenta USA Donalda Trumpa jako główny temat szczytu, mówiąc, że przywódcy powinni dyskutować o tym, jak angażować Stany Zjednoczone w rozmowy "w celu uniknięcia dalszych taryf, a tym samym dalszych kroków prowadzących w kierunku wojny handlowej"

Emmanuel Macron, Angela Merkel
Zobacz więcej

Emmanuel Macron, Angela Merkel fot. Bloomberg

Ponieważ starcie o migrację zagraża stabilności koalicji rządzącej, Merkel powiedziała w czwartek, że nie oczekuje od unijnych przywódców porozumienia w sprawie kompleksowego planu migracji w tym tygodniu. Porozumienie Merkel z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem w sprawie budżetu strefy euro również spotyka się z krytyką ze strony niektórych członków jej partii, co skłoniło ją do kontrataku w swoim przemówieniu.

Oczywiście obowiązują zasady: każdy musi trzymać się uzgodnionych zasad, każde państwo członkowskie jest odpowiedzialne za własny budżet - powiedziała Merkel, dodając, że "…nie będzie Unia długu".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu