Czytasz dzięki

Miliardowy pasażer na lotnisku w Dubaju

opublikowano: 20-12-2018, 12:28

Miliardowy pasażer poleciał w czwartek przez Międzynarodowe Lotnisko w Dubaju, które stało się jednym z najbardziej ruchliwych na świecie. To kolejny kamień milowy w historii tego bliskowschodniego portu lotniczego.

Honorowym, miliardowym pasażerem obsłużonym przez Dubai International okazał się 9-latek podróżujący z Orlando na Florydzie. Wraz z rodzicami został przyjęty przez prezesa zarządzającej lotniskiem firmy.

Lotnisko Dubai International
Wyświetl galerię [1/2]

Lotnisko Dubai International fot. Bloomberg

Port lotniczy w Dubaju rozpoczął swoją działalność w 1960 r. W 2011 r. odnotował 500 milionowego pasażera. Zdobycie kolejnych 500 mln zajęło mu już tylko siedem lat. Tymczasem w pierwszych 10 miesiącach 2018 r. przez port przewinęło się 74,5 mln pasażerów, co w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r. stanowi wzrost o 1,5 proc.  

Według różnych szacunków, obecnie najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie jest Hartsfield-Jackson Atlanta International w Atlancie (USA), które wyprzedza port lotniczy w Pekinie (Beijing Capital International). Trzecie miejsce zajmuje właśnie Dubai International, który ma ambicje przejąć koronę do końca dekady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane