Czytasz dzięki

Mnuchin: Amerykanie dostaną pieniądze w ciągu trzech tygodni

Marek Druś
opublikowano: 26-03-2020, 16:15

Sekretarz skarbu Steve Mnuchin powiedział, że Amerykanie powinni dostać w ciągu trzech tygodni pomoc w gotówce na okres epidemii, informuje Reuters.

Mnuchin powiedział, że większość Amerykanów dostanie pieniądze bezpośrednio na rachunek bankowy zaraz po podpisaniu pakietu pomocowego wartości 2 bln USD przyjmowanego przez Kongres USA. Zaapelował do Izby Reprezentantów, aby szybko przegłosowała ustawę, którą w nocy ze środy na czwartek przyjął Senat.

Zapytany o rekordowy wzrost liczby Amerykanów, którzy ubiegają się o zasiłek dla bezrobotnych, Mnuchin powiedział, że czwartkowe dane pokazują tylko krótkoterminowe skutki epidemii.

- Uważam, że te dane nie są istotne – powiedział amerykański sekretarz skarbu w CNBC. – Czy są większe, czy mniejsze w krótkim okresie… dobrą rzeczą co do tej ustawy jest to, że prezydent chroni tych ludzi – dodał.

Mnuchin ma nadzieję, że firmy ponownie zatrudnią zwolnionych pracowników. Zwrócił także uwagę, że handel spożywczy zwiększa zatrudnienie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane