MON potrzebuje 2 mld zł na modernizację lotnisk wojskowych

16-12-2002, 20:00

Resort Obrony potrzebuje ok. 2 mld zł w latach 2003-2008 na modernizację i inwestycje w sieć lotnisk sił zbrojnych - poinformował w poniedziałek podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki radca ministerstwa gen. Andrzej Pietrzyk.

- Zgodnie z opracowywanym aktualnie programem rozwoju sił zbrojnych RP na lata 2003-2008, sieć lotniskowa sił zbrojnych będzie się składała z 34 lotnisk i czterech drogowych odcinków lotniskowych. Osiągnięcie docelowego kształtu sieci lotniskowej wymaga, abyśmy na lata 2003-2008 wydali szacunkowo około 2 mld zł - powiedział Pietrzyk.

Zaznaczył, że najważniejszym celem dla MON jest kompleksowa modernizacja siedmiu lotnisk operacyjnych, przewidzianych do wspólnej eksploatacji z państwami NATO. Są to m.in: lotniska w Mińsku Mazowieckim, Mirosławcu, Krzesinach, Łasku i Malborku.

- Na te lotniska musimy przeznaczyć 1,25 mld zł, w tym na nawierzchnie lotniskowe 620 mln zł" - powiedział Pietrzyk.

Jak poinformował, na modernizację tych lotnisk NATO przekaże ok. 400 mln zł, pozostałe pieniądze musi znaleźć w swoim budżecie resort obrony.

DA, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MON potrzebuje 2 mld zł na modernizację lotnisk wojskowych