Morgan Stanley obniża prognozę sprzedaży flagowych iPhone’ów

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 16-11-2022, 09:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zdaniem analityków amerykańskiego banku Morgan Stanley, sprzedaż modeli premium iPhone Pro nie osiągnie pierwotnie zakładanego celu. Może być niższa o około 6 mln sztuk. W głównej mierze to konsekwencja problemów z działalnością głównego zakładu montującego urządzenia w Chinach, informuje Bloomberg.

Jeenah Moon/Bloomberg

Specjaliści banku szacują, że w bieżącym kwartale Apple może dostarczyć na rynek około 79 mln urządzeń wobec pierwotnie zakładanych 85 mln.

To wynik problemów z modelami iPhone 14 Pro i 14 Pro Max, które montowane są w zakładzie w Zhengzhou w środkowych Chinach, dotkniętym niespodziewaną tygodniową blokadą covidową. Montownia należy do tajwańskiego koncernu Foxconn, największego dostawcy dla Apple.

Czas oczekiwania na 14 Pro/Pro Max wydłużył się ostatnio do czterech do pięciu tygodni w porównaniu do dwóch do czterech tygodni miesiąc temu, co sugeruje, że popyt pozostaje zdrowy, nawet przy luce w podaży – ocenili analitycy amerykańskiej instytucji.

Uważają przy tym, że wpływ na montaż jest możliwy do opanowania i obecnie przewidują wyższą niż zwykle produkcję w pierwszych kilku miesiącach 2023 r., aby nadrobić niezaspokojony popyt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane