MPiT: minister Emilewicz rozmawia ws. wstrzymania przez USA importu polskiej wieprzowiny

  • PAP
opublikowano: 19-10-2018, 19:49

Szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz rozpoczęła spotkanie z wiceambasadorem USA w Polsce Erikiem F. Greenem ws. wstrzymania przez Stany Zjednoczone importu wieprzowiny z naszego kraju - poinformował PAP resort.

W spotkaniu uczestniczy Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk i przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych – poinformował PAP resort przedsiębiorczości i techologii.

Jak podał w piątek Niemczuk, Stany Zjednoczone w czwartek wstrzymały czasowo import polskiej wieprzowiny, tłumacząc, że dostawy produktów pochodziły z zakładów znajdujących się w strefie objętej ograniczeniami wz. z afrykańskim pomorem świń (ASF).

Wstrzymanie importu, jak zaznaczył, obowiązuje od 18 października - restrykcje mają charakter czasowy, ale nie określono daty, do kiedy będą obowiązywać. Dodał, że ze względu na różnicę czasu, Inspekcja Weterynaryjna została poinformowana o tej decyzji w piątek.

Wstrzymanie importu dotyczy mięsa mrożonego, schłodzonego oraz produktów wieprzowych pochodzących z Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu